Kína valószínűleg megelőzi Japánt, amivel az Európai Szabadalmi Hivatal harmadik legnagyobb szabadalmi benyújtója lesz 2024-ben – állítja egy elemző.
A mesterséges intelligencia kulcsfontosságú tényező az autonóm vezetésben és gyártásban Kínában – szögezték le autószakértők és vezetők egy pekingi iparági fórumon.
Kína több mint 32 zettabájtnyi adatot generált 2023-ban – derült ki a Nemzeti Adatkezelő adatforrásokról készített felméréséből. Ezzel valóságos digitális országnak számít.
Letesztelte első hazai hidrogénüzemű helyközi vonatát a keleti ország. A teljes terhelésű futási próba befejezését követően a jármű hamarosan forgalomba állhat.
A keleti országban az elmúlt év végéig több mint 1,09 milliárd netezőt regisztráltak – ez a szám 24,8 millióval több, mint 2022-ben volt.
Új, hazai fejlesztésű chatbottal rukkolt elő Kína: a Moonshot AI Kimi 2 millió kínai karaktert képes kezelni egyetlen beszélgetésben.
Kisebb üzletformátumokat tervez az IKEA, hogy bővítse jelenlétét Kínában – emellett a robotikába és automatizációba is befektet.
A keleti ország áttörésre készül a mesterséges intelligencia által támogatott gyógyszerkutatásban – egy üzleti vezető szerint képes is felzárkózni a világelső kategóriához ezen a t...
Technológiáját féltve őrzi, nagy mennyiségű robottal dolgozik és napi 3 millió cellát készít a kínai Csengduban levő napelemgyár, a világ egyik legnagyobbja.
A keleti ország fokozni kívánja a 6G vezeték nélküli technológia kutatását és fejlesztését, sőt, elindít egy mesterséges intelligencia plusz elnevezésű kezdeményezést is.
Bővült a kínai Bluetooth-fejhallgató-piac a 2023-as évben - derült ki egy friss iparági jelentésből.
Peking egy, a mesterséges intelligencia-ipar innovációjának optimalizálására szolgáló alap létrehozásával fokozza befektetési iránymutatásait.
A kínai találmányok számos elragadtatott pillanatot okoztak a világ vezető mobiltechnológiai gáláján a spanyolországi Barcelonában.
A kínai Tiencsin Baodi kerületében útjukra indulnak az első, intelligens, összekapcsolt járművek (ICV-k). Ez a város első ilyen jellegű kezdeményezése.
A kínai Honor vállalat olyan technológiát dobott piacra, amely lehetővé teszi az okostelefonok felhasználóinak, hogy a szemükkel irányítsák eszközeiket.